امتحان روشنفکرانه

ساخت وبلاگ
چکیده : " بسم الله الرحمن الرحیم "   از اون جهت که درس های اختیاری دانشکده و اساتید گرام همش روی اعصاب هستند... با عنوان : امتحان روشنفکرانه بخوانید :

" بسم الله الرحمن الرحیم "

 

از اون جهت که درس های اختیاری دانشکده و اساتید گرام همش روی اعصاب هستند و برای ی درس نیم واحدی هم باید مقاله انگلیسی ترجمه کنی و ارائه بدی ، به پیشنهاد دوستم رفتیم ی درس گرفتیم از دانشکده ریاضی تا حداقل به بهانه هم سرمون بیشتر به درس و مشق مون گرم باشه و ...

یَک درسی داریم ،بگم داشتیم اساسی، توپ ، اصن ی وضی ... ما ک هیچ دستگیرمون نشد از این جلسات کذایی! عموم جلسات ب صحبت های at و mat میگذشت گاهی هم که خیلی من از حرفای استاد داغ میشدم ی بحثی باهاش راه مینداختم،حالا بماند که این گاهی دو یا سه بار بیشتر نبود و ...

از اون جهت ک بسیار استاد خوش فکر و جوان پسندی داریم، از جهت روشنفکری و اینها رو میگم زحمت کشیدن سوال امتحان رو پیش پیش دادن بهمون تا پیرامونش نظرات ارزنده مون رو به رشته تحریر در بیاریم ... الان مسئله ای که هست اینِ که به کمک تون و نظرات تون بسی نیازمند هستم! 

" با وضعیت موجود حاکم بر جامعه که یک بخشی از رفتارها و اعتقادات مون متمایل به مدرنیته است و بخشی دیگر متمایل به سنت چ طور میتوان از این حالت خارج شد؟ بخشی از وجود ما از سنت است و از قدیم و از هویت ها و عادات به ما رسیده است حالا ما باید در جامعه ای که دارد به سمت مدرنیته پیش میرود چ کنیم ؟! یکسری چیزهایی هستند که سنت به ما میگه یکسری چیزهایی هستند که دنیای مدرن بهمون میگه، حالا ما باید چ کنیم؟ مثل درست یا غلط بودن حضور زنان در جامعه و یا نگرانی از تربیت فرزند در جامعه کنونی "

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 8 مهر 1395 ساعت: 0:53